Egyesületünk gondozásában megjelent Reisinger Attila: A Lajta menti forradalom című könyve

a-lajta-menti-forradalom-reisinger-attilaEgyesületünk támogatásával a Magyar Napló Kiadónál megjelent Reisinger Attila: A Lajta menti forradalom című könyve.
1956. október 26-án számos vidéki városban sortüzek dördültek, összesen több száz áldozatot és több ezer sebesültet követelve. Mosonmagyaróváron az akkor „zöld ávós”-ként emlegetett határőrök lőttek a tömegbe. A forradalom 60. évfordulója alkalmából megjelenő, két kisregényt tartalmazó kötetben négy áldozat nézőpontjából, hitelesen ismerhetjük meg a sortűz körülményeit.

„A kiadványt az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulójára létrehozott Emlékbizottság támogatja”

1956_emlekev_logo_rgb_0