Irodalmi estet szervezünk a Magyar Széppróza Napja alkalmából

A Magyar Írószövetség, a  FOKUSZ Egyesület és a Magyar Napló Kiadó szeretettel vár minden kedves érdeklődőt a  MAGYAR SZÉPPRÓZA NAPJA alkalmából  a Három generáció – A megalázottság és a kitaszítottság a magyar prózában  című IRODALMI ESTre február 12-én, hétfőn 18 órakor a Magyar Napló Könyvesboltba. (1085 Budapest, József krt. 70.) Program: Dr. Jánosi Zoltán irodalomtörténész előadása Oláh János prózájáról Részletek Oláh János írásaiból Kakasy Dóra színművész előadásában Papp Dénes és Majoros Sándor olvassák fel írásaikat Dr.(…)

Rendhagyó irodalomóra a Weöres Sándor Általános Iskolában

Gábor Felicia csángó származású írónő látogatott el 2017. szeptember 29-én a Weöres Sándor Általános Iskolába az Írók a katedrán című programsorozatunk keretében. Egyesületünk elkötelezett a nemzeti kulturális értékek megőrzése és minél szélesebb körben való megismertetése mellett. A moldvai csángók egészen különleges, archaikus világába kaphattak bepillantást a Weöres Sándor Általános Iskola diákjai Gábor Felicia lujzikalagori születésű(…)

Az Irodalmi Magazin rendhagyó irodalomórája Kecskeméten

Egyesületünk szervezésében rendhagyó irodalomórát tartott  2017. május 22-én az Irodalmi Magazin szerkesztője Réger Ádám, a Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola diákjai számára az Írók a katedrán című programsorozat keretében. A rendhagyó irodalomórák sorozatának egyik állomása az idei tanévben a régi hagyományokkal bíró kecskeméti Kodály-iskola volt. Dobozy Eszter Igazgató(…)

Módosított Alapszabály tervezete

FOKUSZ, A Kárpát-medencei Kulturális Kapcsolatokért Közhasznú Egyesület   november 28-án kelt és időközi módosításaival, továbbá az egyesülési jogról, a közhasznú jogállásról, valamint a civil szervezetek működéséről és támogatásáról szóló 2011.évi CLXXV. Törvény (Ectv.), valamint a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény rendelkezéseivel harmonizált     egységes szerkezetű   ALAPSZABÁLYA   – a 2016. december(…)

Egyesületünk kiadásában megjelent Ferdinandy György: Fekete karácsony című kötete

Menekülttábor, húszezer menekülő fiatal, forradalom. Ez a könyv története három szóban, de ennél lényegesen több a tartalma. 1956 őszén, a vérbefojtott forradalom után, közel kétszázezer menekült hagyta el az országot. Közöttük húszezer diák. Az ő sorsukat követik nyomon ezek az első személyben megírt történetek. A menekülttáborokban, az első idők keserves próbálkozásai után, a hontalansággal való(…)

Egyesületünk gondozásában megjelent Reisinger Attila: A Lajta menti forradalom című könyve

Egyesületünk támogatásával a Magyar Napló Kiadónál megjelent Reisinger Attila: A Lajta menti forradalom című könyve. 1956. október 26-án számos vidéki városban sortüzek dördültek, összesen több száz áldozatot és több ezer sebesültet követelve. Mosonmagyaróváron az akkor „zöld ávós”-ként emlegetett határőrök lőttek a tömegbe. A forradalom 60. évfordulója alkalmából megjelenő, két kisregényt tartalmazó kötetben négy áldozat nézőpontjából,(…)

Civil Etikai Kódex

A 2012-ben megjelent Civil Etikai Kódex azzal a szándékkal jött létre, hogy irányt mutasson a civil szervezeteknek Magyarországon és az Európai Unióban egyaránt. A civilség jelentése, szerepe, feladata, kihívásai számos gondolkodót késztetett hozzászólásra, mely árnyaltabb, összetettebb képet ad a mai civil állapotokról és jövőbeli lehetőségeikről.